Jdi na obsah Jdi na menu

Sokolský výšlap

23. 5. 2016

     Jak se již stalo tradicí, vyrazili jsme na květnový výšlap. Letos opět na malebnou Vysočinu. 

    Po příjezdu do Blatin, kde jsme ponechali auta, jsme se vydali již po svých na Dráteničky. Tento kout je oblíbeným místem horolezců, proto nepřekvapil čilý ruch na Drátenické skále a v okolí. 

    Odtud jsme pokračovali na Malínskou skálu, u které jsme posvačili a vyšplhali jsme nahoru. Ze skály je překrásný výhled na okolní kopce. Dětem jsme ukázali náš další cíl, vesničku Samotín. Pamětníci jistě pamatují místní hospůdku a vyhlášený likér „Samotínský vánek“. Bohužel, tato hospůdka již zanikla. Otevřeno zde má jiná občerstvovna „U kolouška“. Tady jsme uhasili polední žízeň a hlad, dámská část výpravy ochutnala likér Drátovánek. Nemohli jsme se totiž shodnout, jestli název likéru je podle místa vzniku, nebo následků požití. Po příjemném posezení jsme vyrazili do sedla pod Drátníkem. U kamenného monumentu místního patriota, horolezce Radka Jaroše jsme se vyfotili.     

    Na závěr jsme seběhli do Blatin, na zvířecí farmu. Odměnou bylo pro děti velké dětské hřiště a limonáda, pro nás čerstvá káva z místní pražírny a zákusek. Pak už jsme se rozjeli k domovu. Užili jsme si jarní sluníčko, překrásný den a spoustu srandy.

 

Děkujeme všem a těšíme se na další akci.

 

Za Sokol Tomáš Borek a Kamila Petrašová

 

Náhledy fotografií ze složky Sokolský výšlap 2016