Jdi na obsah Jdi na menu

Rodinný volejbal po dvacátédeváté.

22. 9. 2016Konec prázdnin je v Osíku nemyslitelný bez sportovního klání rodinných družstev ve volejbalu. Tento tradiční Osícký sport, bohužel ukončil účast v oficielních soutěžích přibližně před deseti lety, a tak jeho příznivci jsou rádi za jediný turnaj v podobě setkání rodin na volejbalových kurtech. Letošní již devětadvacátý ročník se konal v sobotu 3. září 2016 za účasti sedmi družstev, tým se nepodařilo složit loňské vítězné rodině Kysilkových.
Pořadatelský kolektiv věnoval zajištění turnaje velkou pozornost, celý průběh akce byl bez komplikací až na jedno nepříjemné zranění.
Po tradičním zahajovacím nástupu a vzpomínce na Josefa Havrana ml., byla rozehrána utkání ve dvou skupinách. Od prvních úderů do volejbalového míče bylo znát velmi slušné volejbalové umění mnoha hráčů a hráček. O vyrovnanosti duelů svědčí to, že více než polovina se jich rozhodovala ve zkrácených třetích setech do 15 bodů, a to především ve skupinách. Postupně docházelo u ryzích volejbalových amatérů k úbytku sil, a tak se projevila i síla „lavičky“, tedy možnosti prostřídání hráčů. Do hry se vynuceně zapojil i náš bývalý volejbalista Míla Dvořák když, coby čerstvý devětašedesátník, musel nahradit zraněného Karla Kladivu /foto/ v družstvu Flídrových. Karlovi při pohybu k míči praskla achilova šlacha na pravé noze, po převozu do Litomyšlské nemocnice byl hned operován. Všichni Karlovi přejeme bezkomplikované uzdravení a jeho účast na příštím turnaji.
Po utkáních ve skupinách odehráli semifinálové zápasy Němcovi proti Vodehnalovým – 0:2 a Havranovi proti Nežádalovým – 2:0. V samostatné skupině si to mezi sebou rozdaly rodiny Flídrova, Andrlova a Jiskrova, takové pak bylo pořadí na 5., 6. a 7. místě /viz tabulka/.
Za příjemného počasí se odpoledne utkali o 3. a 4. místo Němcovi – Vodehnalovi 0:2 /37:50/.
Ve velmi vyrovnaném finále dosáhla na své první vítězství za XXIX. ročníků rodina Havranova, když porazila Vodehnalovi 2:0 /na míče 51:47/. Blahopřejeme. Turnaj se jako „Memoriál Josefa Havrana“ letos hrál po dvacátéčtvrté. /tabuka/
Celý sportovní den nám přálo počasí, zajištěno bylo bezchybné zázemí s občerstvení. O zpestření se postaral několika násobný průlet sportovního letadla nad areálem. S méně známou lukostřelbou účastníky seznámil československý reprezentant
Tomáš Laifr, který předvedl svůj luk a několik přesných zásahů do terče a ochotně odpověděl na dotazy. Za ukázky děkujeme.
Závěrečné vyhodnocení s předáním cen /děkujeme sponzorům/ a putovního poháru bylo předzvěstí veselého posezení na terase „U Vodoucha“, jako vždy za doprovodu kytary a zpěvu Standy Andrleho i sestry Marušky do pozdních večerních hodin.
V roce 2017 nás čeká jubilejní XXX. ročník volejbalu rodin v Osíku, konat se bude v sobotu 2. září 2017.

Děkujeme Vám všem, kteří jste se zapojili do příprav, průběhu a závěru vydařeného dne na hřišti v Osíku. 
Přejeme si více takových akcí.
Za výbor TJ Sokol Osík z.s., Jan Němec

 

Náhledy fotografií ze složky Rodinný volejbal 2016