Jdi na obsah Jdi na menu

Republiková soutěž v atletice

15. 6. 2015

Republiková soutěž v atletice

V sobotu 6. června 2O15 jsme si udělali výlet na Vysočinu na atletický stadion do Třebíče, kde se konala republiková soutěž v atletice. Z krajského kola v Pardubicích sem postoupili čtyři naši osečtí Sokolíci – Denisa Macháčková, Anna Vrabcová, Klaudie Kunderová a Tomáš Flídr. Republikové kolo má velké kouzlo, soutěž je zahájena nejen nástupem masy sportovců, ale i příchodem vlajkonošů a státní hymnou.

Velkým protivníkem všem závodícím bylo téměř tropické horko, rtuť teploměru vyšplhala nad 30 stupňů. Pořadatelé připravili dětem překvapení a dvakrát jim pustili trávníkovou závlahu, aby se mohly osvěžit. Strhlo se takové bláznění a nadšení, které hovořilo za vše, všichni byli jak vodníci. Bohužel i přesto jsme byli svědky nešťastné události, kdy při vytrvalostním běhu hned po dosažení cílové čáry zkolabovala a omdlela jedna dívka, a musela ji odvézt sanita.

 A co se týče našich výsledků:  nejlepší výkon ve své kategorii „starší žákyně I“ předvedla Anička Vrabcová, která vybojovala krásné 5. místo, moc gratulujeme! Ostatním se zcela nedařilo, jak by si představovali, ale to se bohužel stává.

Denisa obsadila 17. místo, Klaudie 19. místo a Tomáš 22. místo.

Letos bylo pro všechny čtyři nevýhodou, že  postoupili do vyšší kategorie, kde se utkávají i se staršími soupeři. Jsou to stateční bojovníci a my jim moc tleskáme, je to krásné umístění na republikové soutěži.

 

Máša