Jdi na obsah Jdi na menu

Rodinný volejbal 2015

18. 9. 2015

Volejbalové rodiny se sešly po XXVIII.

 

K závěru letních prázdnin patří neodmyslitelně turnaj rodinných družstev ve volejbalu ve sportovním areálu v Osíku. Aktivní a především rekreační hráči této nádherné hry si dali dostaveníčko v sobotu 29. srpna na antukových dvorcích, které pamatují slávu osíckého volejbalu. Bohužel náročnost hry, nezájem mládeže a přibývající věk sportovců způsobil před několika lety zánik soutěžního družstva mužů. Potěšitelné je, že se ti ostatní nestydí za své výkony a v rámci možností těla, mnohdy i ducha a s blízkými i vzdálenými příbuznými reprezentují své rodiny již 28 let. Jediné družstvo pod jednou hlavičkou odehrálo všechny ročníky a to tým Němcových v čele s důchodcem Honzou, který by rád dosáhl třiceti startů za sebou.

K letošním zápasům ve dvou skupinách nastoupilo osm rodin. Již v prvních zápasech se projevila velká vyrovnanost družstev, čtyřikrát vítězní Jiskrovi nepostoupili letos do boje o první čtyřku. Tam se trochu překvapivě probojovali Kysilkovi a své tažení dokázali proměnit v celkové prvenství a zisk putovního poháru.

Boje o konečné umístění byly opět velmi vyrovnané a rozhodovaly vítězné míče a to doslova. Finále mezi Kysilkovými a Flídrovými skončilo na sety 1:1 a na míče 48:46 ve prospěch vítězů. Jednalo se o velký boj jedné rozvětvené rodiny a jak prohlásila Eva Kysilková, zvítězili vlastně „odpadlíci“. Zápas o 3. místo – Nežádalovi – Andrlovi skončil na sety 1:1 a na míče 42:4O. Také o 5. místě rozhodovaly míče mezi Jiskrovými /D.Ú/ a družstvem PištaSaiš /Jiskrovi od hřiště/ - sety 1:1, míče 47:46. Pouze jediný zápas o 7. a 8. místo mezi Vodehnalovými a Němcovými skončil 2:0, na míče 5O:4O. Po dlouhé době se stal vážnější úraz, když si Šárka Lorencová /Němcovi/ přivodila výron kotníku hned v prvním setu.

S tradičně dobrou organizací akce, s hodnotnými cenami /děkujeme sponzorům/, perfektním občerstvením a závěrečnou besedou na terase U Vodoucha byli spokojeni všichni účastníci a již dnes se těší za rok na shledanou v sobotu 27.8., nebo možná až 3.9. 2016. Volejbalu zdar                    

 

Jan Němec